درباره وبلاگ


بسم الله الرحمن الرحیم
مقالاتی که در وبلاگ مطالبه وجود دارد، نوشته های بنده در راستای جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامیست.
کپی و استفاده از آنها با ذکر صلوات آزاد است.
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

مدیر وبلاگ : مطالبه گر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مطالبه
از نظر اسلام که مکتبی انسان ساز است ، خانواده اصلی ترین نهاد اجتماعی است. چون در این نهاد اجتماعی کوچک است که انسان هایی بزرگ پرورش می یابند. در خانواده است که مسائل مهمی مانند انتظار، پیروی از ولایت، روحیه ی جهاد و شهادت طلبی، اخلاق نیکو، دشمن شناسی و دشمن ستیزی، و مسائل مهم دیگر در روح و جان فرزندان و البته خود پدر و مادر، نهادینه می شود.

از این رو دشمنان اسلام و مسلمین، به دنبال به انحراف کشاندن این نهاد مهم اجتماعی بوده و هستند. دشمن صهیونیست به این مهم پی برده است که خانواده از منظر اسلام ناب محمدی (صلوات الله علیه)، نهادی تمدن ساز است ؛ از این رو سعی بر آلوده کردن این نهاد مقدس دارد. 

چون اگر خانواده ای از مسیر متعالی خود خارج شود و نتواند رسالت الهی خود را به سرانجام برساند، افراد آن خانواده دیگر نسبت به دشمن و حیله های دشمن هیچ حساسیتی به خرج نمی دهند و به راحتی بازیچه ی دشمن خواهند شد. بنابر این دشمن صهیونیست، خانواده ها را هدف قرار داده است... 

یکی از حربه های دشمن صهیونیست، که متاسفانه در سایه ی بی توجهی مسئولین و غفلت خانواده ها توانست به قلب خانه های ما نفوذ کند ، شبکه های ضد اجتماعی پیام رسان ، نظیر وایبر ، واتس اپ ، تلگرام، ویچت ، کوکو و غیره است. 

فناوری تلفن های همراه هوشمند به قدری سریع و با برنامه ریزی های دقیق دشمن صهیونیستی و با ظاهری زیبا و فریبنده ، وارد کشور ما شد که مسئولان و متفکران نتوانستند به موقع خانواده ها را در مورد مضرات این جاسوسکده های همیشه همراه، آگاه کنند. تا جایی که هم اکنون ، نه تنها فرزندان ، بلکه خود والدین هم به این ابزار جاسوسی دشمن نجس صهیونیستی ، آلوده شده اند. 

این مسئله وقتی خطرناکتر می شود که مشاهده می کنیم افراد و خانواده های مذهبی هم به این گوشی ها و شبکه های ضد اجتماعی بسیار وابسته شده اند. به طوری که در مهمانی ها، نه تنها نوجوانان و جوانان، بلکه حتی بزرگتر ها هم سرشان در گوشی است! روش این قبیل نرم افزارها و شبکه های به اصطلاح اجتماعی آنست که شما را از نزدیکان دور و به غریبه ها نزدیک می نماید، که این خود باعث از هم گسستگی بنیان خانواده و همچنین از میان رفتن رسم بسیار مهم اسلامیایرانی صله رحم به مرور زمان خواهد شد. این موضوع شاید در نگاه اول باعث مهم جلوه نکند، اما در واقع برای این بلای خانمان سوز، باید فکری اساسی کرد! 

وقتی مادر بیشتر وقت خود را در محیط مجازی این شبکه ها با دوستان آشنا و غریبه مجازی سپری می کند، از وظایف خانم خانه بودن خود غافل می شود؛ وقت کمتری را صرف انجام کارهای منزل می کند، از تربیت فرزندان خود غافل می شود، به خواسته های همسر خود بی توجهی می کند و ... . 

مگر این نیست که به فرموده امام علی (علیه السلام) جهاد زن خوب شوهر داری کردن است ، یا به فرموده پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) هرگاه زنی برای مرتب کردن خانه چیزی را از جایی به جای دیگر ببرد خداوند به او نظر رحمت میکند. پس چرا با روند کنونی، زنی که می‌تواند با انجام کارهای روزانه ، مراتب معنوی خود را افزایش دهد و کارگزار خداوند باشد، تبدیل به زنی می شود که شیطان و اصحاب شیطان، که همان دشمن خونخوار صهیونیستی است، را شاد می کند؟

این فراگیری گرچه در میان خانم ها بیشتر است، ولی منحصر به آنها نیست. متاسفانه بسیاری از مردان هم درگیر این شبکه های ضد اجتماعی شده اند. وقتی زن و شوهری مدام در این شبکه ها و در گروه های مختلف مجازی هستند، خواه ناخواه از نیازهای یکدیگر در دنیای واقعی، غافل می شوند؛ وقتی کمتر با یکدیگر صحبت می کنند، مجبور می شوند برای حل مشکلات خود به دوستان مجازی پناه ببرند. 

این مسئله آنجا اهمیت بیشتری پیدا کرده است که شاهد حضور افراد مذهبی در گروه های مختلط هستیم. هرچند افراد سعی بر رعایت حدود دارند، ولی بنا بر فرموده مولایمان حضرت علی(علیه السلام) اختلاط و گفتگو مردان با زنان نامحرم سبب نزول بلا و بدبختی خواهد شد ، و دلها را منحرف میسازد. 

این شبکه ها با ایجاد شک و تردید، سبب سرد شدن کانون خانواده ها و طلاق عاطفی می شوند. در جایی که پدر و مادر سرگرم این شبکه های ضد اجتماعی صهیونیستی می شوند، دیگر از فرزندان جوان و نوجوان آنها، نمی توان انتظار داشت که سعی کنند در دنیای واقعی و با دوستان حقیقی، رفت و آمد کنند. رفته رفته دشمن صهیونیستی تمام زهر خود را می ریزد و نسل جوان ما را تبدیل به انسان‌هایی شهوتران، مصرف گرا، بی بصیرت و نادان می کند. ورود این شبکه های ضد اجتماعی به خانه هایمان، چه معضلاتی که بر سرمان فرود آورده و چه مقامات معنوی که از کفمان ربوده است... ای کاش بیدار شویم... 

با آنکه پرواضح است که حکومت و علی الخصوص دولت وظیفه ی فراوانی در این راستا بر عهده دارد، اما خانواده ها نیز باید با یک مدیریت درونی سعی نمایند ضمن شناخت دقیق از آسیب ها با کمک و مساعدت یک یک اعضاء، اساس این نهاد مهم و حیاتی را ضمن حفظ و صیانت، به سوی تعالی رهنمون و تمامی موانع را از مسیر آن بردارند.

 

نوع مطلب : مطالبه، 
برچسب ها : خانواده؛ مرکز سیبل شبکه های اجتماعی، زن در خانواده،
لینک های مرتبط : به جای حمله‌ور شدن به دشمن در سنگر دشمن مانده‌ایم!!،


چهارشنبه 26 فروردین 1394 :: نویسنده : مطالبه گر
نظرات ()

ایجاد شبکه های گسترده ی رسانه ای و نفوذ در حوزه بین الملل، این امکان را برای دولت ها فراهم می آورد تا مطالب مورد نظر خود را به مردم بقبولانند. رسانه در جوامع امروزی، می تواند انگیزه و قدرت حرکت در مردم ایجاد کند؛ قدرت های بزرگی که نیاز به مشروعیت مردمی دارند، با استفاده از ابزار رسانه، فکر و ذهن و دست و زبان ملت ها را با خود همسو می سازند.

"امروز دنیا، دنیای رسانه‌ها و تبلیغ و تبیین است. (...)صهیونیستها از آغاز شروع کار خود، به سمت رسانه‌های خبری و تبلیغی رفتند. یکی از سیاستهای آنها این بود که رسانه‌های تبلیغی دنیا را قبضه کنند." (بیانات مقام معظم رهبری 11/11/1380) توانمندی رسانه به قدری زیاد است که رژیم نامشروع صهیونیستی، از همان ابتدای اعلام موجودیت، به دو وسیله ی جنگ نظامی و رسانه، سعی کرد وجهه ای آبرومند برای خود در افکار عمومی بسازد؛ همچنین با سیاست رسانه ای، جنایات خود را در پوشش دفاع، پنهان کند و مردم مظلوم فلسطین را تروریست و جنگ طلب معرفی نماید. در ادامه ی این سیاست ها، صهیونیسم جهانی، حوزه ی رسانه ای خود را در فضای مجازی گسترش داد و با ایجاد زمین بازی جذاب و قدرتمند، ابتکار عمل را به دست گرفت و بسته به ذائقه ی مخاطب، زمین بازی خود را به روز و پیشرفته تر کرد. چت روم ها و شبکه های به اصطلاح اجتماعی، یکی از مهمترین خدعه های دشمنان اسلام و مسلمین برای سوءاستفاده اقتصادی، اطلاعاتی، سیاسی و فرهنگی از ملت ها و ضایع مردن حقوق شهروندی آن ها بوده است. محیط اینگونه زمین های بازی طراحی شده توسط دشمن، به گونه ایست که به کاربران اجازه ی تولید محتوا می دهد و کاربر تصور می کند که بر محیط پیرامون خود تاثیرگذار است؛ غافل از آنکه حتی همین تصور یا بهتر بگوییم توهم تاثیر گذاری، از نقشه ها و قواعد از پیش طراحی شده ی دشمنان صهیونیسم برای جذب مخاطب و سوءاستفاده ی حداکثری از مخاطبان است. دشمنان اسلام و مسلمین به کمک رسانه های 24 ساعته آنلاین خود، القائاتی به جبهه ی حق می کنند که دچار اشتباه محاسباتی شود و به جای آنکه به دشمن حمله ور شود، در سنگر دشمن بماند و ماشه ی اسلحه ای را بچکاند که در دستان دشمن صهیونیستی ست! واضح است که نتیجه ی این حمله، آسیب رساندن به جبهه ی خودی است. شاهد این صحبت، کمپین های مختلفی ست که در شبکه های ضد اجتماعی صهیونیستی شکل گرفته و هیچ کدام به سر انجام نرسیده است؛ مانند کمپین امام هادی (علیه السلام) یا کمپین حمایت از شیخ نمر.

جالب تر، حضور برخی از چهره ها و شخصیت های سیاسی و مذهبی در این شبکه های ضد اجتماعی است، که سبب مشروعیت بخشی به این جاسوسخانه ها شده است؛ عجیب نیست که رجل سیاسی و مذهبی در کشور ما، متوجه نقش دشمن در این شبکه های ضد اجتماعی نمی شوند و به بهانه ی دیپلماسی عمومی به زبان فارسی، شان خود را تا حد کاربر و شهروند آمریکایی بودن، تنزل می دهند؟ 

به راستی ملت های مسلمان و آزاده چگونه می توانند بر دشمنان صهیونیستی غلبه کنند؟ آیا دلیل موفقیت دشمنان صهیونیسم در فضای مجازی و بالا رفتن ضریب نفوذ رسانه ای دشمن، آن نیست که دولت ها و ملت های مسلمان، علاوه بر آن که رسانه ی واحدی ندارند تا صدای خود را به گوش جهانیان برسانند، بسیار منفعلانه عمل می کنند؟ متاسفانه دشمن در باطل خود بسیار محکم و متحد است و مسلمین در جبهه ی حق، پراکنده و متزلزل هستند. ملت و دولت جمهوری اسلامی، به عنوان سردمدار آزادگان جهان، می بایست اعتماد خود به رسانه ها و زمین بازی دشمن را قطع کند و با باور کردن ظرفیت های انسانی، مادی و معنوی نیروهای داخلی، توپخانه ی رسانه ای واحدی بسازد تا با صدایی قوی و رسا، قدرت ایمان و عمل را به جهانیان نشان دهد. آیا وقت آن نرسیده که دولت ها و ملت های مسلمان و آزاده، از یوغ دشمنان صهیونیسم رهایی یابند و خود، مبتکر طراحی و ساخت زمین بازی باشند؟ و بدین ترتیب، اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) را بدون واسطه به دل های حق جو در سراسر جهان بشناسانند؟ 

"سیستم رسانه‌ای اسلام و سیستم رسانه‌ای عرب باید طوری رفتار کند که معنایش این نباشد که از معرکه دور است. شما وسط میدانید؛ چه بخواهید و چه نخواهید. امروز، روزی است که هر اقدام ما، در آینده تاریخ اثر میگذارد و ثبت خواهد شد. ما امیدواریم که همه دنیای اسلام این قضیه را با همه‌ی ابعادش به‌روشنی درک کند و بر طبق آنچه وظیفه اوست، عمل کند." (بیانات مقام معظم رهبری 11/11/1380)

دولتمردان و مسئولان جمهوری اسلامی، می بایست فرامین و رهنموهای مقام معظم رهبری در باب فضای مجازی را با جدیت و بدون لحظه ای درنگ، عملی کنند، تا هرچه زودتر رسانه ای واحد در جبهه ی حق داشته باشیم که خود دارای ابتکار عمل باشد و بتواند زمین بازی طراحی کند. شورای عالی فضای مجازی موظف است دستورات و پیگیری های لازم برای ساخت شبکه ملی اطلاعات را انجام دهد تا قدمی بزرگ در جهت حفظ و صدور اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) بردارد و دشمنان اسلام و مسلمین را دچار انفعال کند.

والسلام

 

نوع مطلب : مطالبه، 
برچسب ها : نفوذ رسانه ای جبهه باطل، به جای حمله‌ور شدن به دشمن در سنگر دشمن مانده‌ایم!!، دشمنان اسلام و مسلیمن، رسانه، زمین بازی، دشمنان صهیونیستی، فضای مجازی،
لینک های مرتبط : تغافل مسئولان؛ به ضرر ما، به نفع دشمن...،


یکشنبه 23 فروردین 1394 :: نویسنده : مطالبه گر
نظرات ()


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات